banner2

banner1

banner22

Çöken binanın sahibi konuştu

Adapazarı İlçesinde temel kazısı yapılan bir arazinin yanında bulunan bina, sabah saatlerinde yıkıldı. 3 işçi son anda enkaz altında kalmaktan kurtulurken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Adapazarı 16.01.2020, 13:20 Editör: Ebru Bulut
banner48

Edinilen bilgilere göre, Adapazarı İlçesi Tığcılar Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir bina, yan tarafında devam eden temel kazısı nedeniyle sabah saatlerinde çöktü. 3 işçi enkaz altında kalmaktan son anda kurtulurken olay nedeniyle bölgede bir süreliğine elektrik kesintisi yaşandı. Yıkılan binanın altındaki 3 dükkandan 1’inin kullanılır durumda olduğu öğrenilirken olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. Öte yandan yıkılan binanın sahiplerinin 1 gün önce Sakarya Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunarak yapılan kazı çalışması nedeniyle kendi binalarında hasar olduğunu belirttiği iddia edildi.

“İÇİNDE ÇALIŞAN BİR DÜKKAN VARDI”

Konuyla ilgili olarak konuşan Bina sahibinin kızı Esra Arık, “Dün biz kazı çalışması varken yan taraftaki müteahhite temele girmemesini söyledik ve belediyeye bilgi verdik. Belediye gelip baktı, hiçbir şey yok diyerek gitti. Temelden sonra içeri doğru girerek kazıya devam etmiş, ondan sonra binanın hali bu zaten görüyorsunuz. Belediyenin protokol yaparak karşı firmayla bizi anlaştırarak zararımızı karşılamalı. Buranın altında çalışan bir dükkan vardı ve içinde tamirat vardı” dedi.

“SATIN ALMAK İSTEDİ, SATMADIK DİYE YIKTI”

Bina sahibinin eşi Aynur Çamkaya ise, “Yapı denetime gittik, dedik ki bu böyle kontrolsüz yapıyor buraları, gelmediler bile. 3 tane işçi zor kurtulmuş içinden. Biz başka firmayla yeni çatı ve iç tadilatı yaptırmıştık. Bunları yan taraftaki mütahhite, Naim Bey’e temelin dibine girmeyin dedim o ise bana ‘Gidin başımdan, işimi bana öğretmeyin’ dedi. Bize zarar veriyorsun dedikçe zarar vermediğini söyledi. Burayı satın almak istedi, satmadık diye yaptı bunu bize. Daha önce de binaları ayırırken duvarlarımızı yıkmıştı, kendi imkanlarımızla yaptırdık, bu sefer hepten yıktı. Temelin içine girmiş, elimizde fotoğrafları var” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)