banner2

banner1

banner22

Çocukların gözünden salgın süreci anlatıldı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Sosyal-Kültürel Faaliyetler ve Dijital Yönetim Biriminin rehberliğinde Adapazarı Belediyesi iş birliği ile yürütülecek olan, salgın sürecinin çocukların gözünden yansıtılacağı dergi çalışması yapıldı.

Adapazarı 10.03.2021, 10:07 Editör: Gizem Demirsoy
Çocukların gözünden salgın süreci anlatıldı
banner48

“SALGIN VE İNSAN”

Adapazarı ilçesindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören öğrencileri eserleri ile birlikte edebi bir çatı altında toplamanın amaçlandığı dergi çalışmasında, öğrencilerin salgın sürecindeki duygu, düşünce ve yaşantılarının hayal gücü ve görseller ile yorumlaması, yazma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmekte. Öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmanın, birey olma yolundaki yolculuklarına katkı sağlamanın planlandığı, 09 Mart 2021 tarihinde duyurusu yapılan çalışma 22 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir. Seçilen eserler adapazarimem_kultursanat_spor instagram sayfasında paylaşılacak, çalışma dergi olarak basılacak ve dağıtılacaktır.

“ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN SALGIN SÜRECİ”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Adapazarı ilçesindeki özel okullarda ve devlet okullarında öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayan “Salgın ve İnsan” adlı dergi çalışmasının öğrencilerin gözünden salgın sürecinin değerlendirilmesi, yazma becerilerinin ve görsel yaratıcılıklarının geliştirilmesi ve ürünlerin edebi bir çatıda birleştirilmesini amaçlaması yönünden çok kıymetli olduğunu, belirtti. Bakırtaş; “Salgın ve İnsan” adlı dergi çalışmasına destek sağlayan Adapazarı Belediyesine ve Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ ya teşekkür etti ve çalışmaya katılacak öğrencilere, “İçinizdeki farklı yetenekleri keşfetmek, duygu, düşünce ve yaşantıları hayal dünyasında yorumlamak ve özgün ürünler ortaya koyabilmek adına; yazması sizden, yayınlaması bizden.” dedi.

Yorumlar (0)