banner2

banner1

banner22

Cep telefonuyla kaydettiler

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 şehrin valiliğine gönderilen Ramazan Ayı Tedbirleri ile ilgili olarak gönderilen genelgede açıkça toplu şekilde yapılan etkinliklerin yasaklanmasına rağmen Yahyalar Mahallesinde gerçekleştirilen organizasyon izleyenleri şok etti!

Adapazarı 16.05.2020, 13:10 Editör: Aysima Kortak
banner48

81 İLE GENELGE GÖNDERİLMİŞTİ!

Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattına bir okurumuz tarafından gönderilen görüntüler, bu kadarına pes dedirtti. İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen Ramazan Ayı tedbirleri Genelgesine göre; yeni tip Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl ramazan ayında vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmeyeceği belirtilmişti. Ancak Yahyalar Mahallesi’nde genelgenin aksi yönde bir organizasyona imza atıldı.

SOSYAL MESAFE YOK!

Videoyu Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattına gönderen okurumuz, Yahyalar Mahallesinde düzenlenen programın Mahalle Muhtarı Fikret Adıyaman tarafından gerçekleştirilen organizasyonda müzisyenler bir kamyonet kasasında dip dibe otururken sokağa çıkan vatandaşların ise maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadığı net şekilde görüldü. Gerçekleştirilen bu organizasyonda çekilen görüntüler ise büyük tepki çekerken sosyal medyada benzer videolar paylaşan çok sayıda kişinin videoları sildiği tespit edildi.

Yorumlar (0)