banner2

banner1

banner22

Canlı okul tanıtımları devam ediyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan “Canlı Okul Tanıtımları” çalışmasının dördüncüsü Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleştirildi.

Adapazarı 14.01.2021, 13:04 Editör: Gizem Demirsoy
Canlı okul tanıtımları devam ediyor
banner48

Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın dördüncücü Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlandı. Öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri çalışmaya yoğun ilgi gösterdi. Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının dördüncüsü Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi le devam etti. Yöneltilen sorular Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alan Şefi Akın Dede tarafından cevaplandırıldı.

BİLGİLENDİRME YAPILDI

 Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Karaçayır, söz alarak okulun öğrencilere sunduğu fırsatlardan, ana bina dışında 6 adet yerleşkesi bulunan büyük bir lise kampüsü imkanına sahip olan okulda 8 alanda eğitim faaliyetinin başarıyla yürütülmesinden ve her türlü donanıma sahip atölyelerde mesleki yetkinlik kazandırılma çalışmalarından bahsetti. Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alan Şefi Akın Dede de mezun olduğu okulda görev yapmanın verdiği gururdan, mesleki eğitimle beceri faaliyetlerinin geliştirilme aşamalarından, okuldaki eğitim çalışmalarının yürütüldüğü alanlardan ve bu alanlarla ilgili işleyişten, okuldaki sosyal ve kültürel faaliyetlerden, LGS puanıyla öğrenci alan bölümlerle ilgili bilgilendirme yaparak önemli noktalara değindi.

STAJIN ÖNEMİNDEN BAHSEDİLDİ

Sakarya/Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezun öğrenci grubundan aynı zamanda da okulda Elektrik Öğretmeni olan Mümin Elçin de söz alarak kendi okulundan mezun olup kendi okulunda öğretmenlik yapmanın artılarından, sosyal ortamları yüksek, vaktin nasıl geçtiği anlaşılmayan atölye çalışmalarından,  okuldaki alanıyla ilgili üniversitede bir bölüm seçen öğrencilere ek puan verilme aşamalarından, 12. sınıf öğrencilerinin staj durumlarından ve bu stajın hayata hazırlama sürecindeki öneminden bahsetti. Öğrencilerden Ömer Faruk Aydın söz alarak okul imkanlarının öğrenci ihtiyacına en güzel şekliyle cevap verme, asıl parçayı yapmadan önce öğretmenler önderliğinde bol bol pratik yapma, iş güvenliğine büyük önem verme, her anlamda destek sunma ve tereddütle gelen öğrencilerin memnun kalarak mutlu bir şekilde okulu tamamlama ayrıntılarını paylaştı.

“OKUL TANITIMI YETENEKLERİN KEŞİF NOKTASI”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının dördüncüsünün Sakarya /Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam ettiğini, bu çalışmanın öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü, tanıtıma katılamayanlar için video kaydı alındığını, öğrencilerin istedikleri zaman adapazarimem YouTube kanalımızdan bu çalışmayı izleyebileceklerini, belirtti.  Bakırtaş; öğrencilere ve velilere yol göstermek, doğru bilgiyi aktarmak, amacıyla alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bu tanıtımların takip edilmesinin öğrencilerin yeteneklerini keşfetme, mesleki becerilerini geliştirip kendilerini gösterebilme, ilgileri doğrultusunda kendilerini gerçekleştirebilme fırsatlarının sunulması açısından önemli olduğunu belirterek, “Okul tanıtımı yeteneklerin keşfedilmesine imkan sağlar.” dedi.

Yorumlar (0)