banner2

banner1

banner22

Canlı Okul Tanıtım Günleri devam ediyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte yürüttüğü, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi ile başlayan ve Sakarya Spor Lisesi ile devam eden çalışmanın on üçüncüsü Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleştirilecek.

Adapazarı 05.04.2021, 12:20 Editör: Gizem Demirsoy
Canlı Okul Tanıtım Günleri devam ediyor
banner48

CANLI OKUL TANITIM GÜNLERİ

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminde “Canlı Okul Tanıtım Günleri” adlı çalışmanın Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam edeceği ve tanıtımla ilgili duyurunun 05 Nisan 2021 tarihinde adapazarimem instagram sayfasında yayınlandığı bilgisi paylaşıldı. Salgın sürecinde okul ziyareti yapamayan 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, öğrencilerin ilgi duydukları alanları ve yeteneklerini keşfetmelerini ve bu yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın on üçüncüsü 08 Nisan 2021 tarihinde saat 19.00’ da zoom üzerinden yapılacak. Aynı zamanda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanacak. “Canlı Okul Tanıtım Günleri” çalışmasının on üçüncüsü Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam edecek. Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Özlem Yarıcı, El Sanatları Teknolojisi Atölye Şefi Emine Okumuş Özer, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayla Keçeci ile Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’nın moderatörlüğünde yürütülecek olan bu çalışma öğretmenlerin, velilerin ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımını beklemekte.

“OKUL TANITIMI MESLEKİ YÖNLENDİRME ZAMANI”

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının on üçüncüsü Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu ile devam edileceğini, bu zorlu süreçte öğretmenlere, öğrencilere ve velilere en iyiyi sunmak için çaba gösterildiğini, öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri okullarla ilgili en doğru bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırabilmek amacıyla hazırlanan bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu, belirtti. Bakırtaş; Sakarya/Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile gerçekleştirilecek olan bu çalışmanın öğrencilerin yeteneklerini keşfetme, mesleki ihtiyaçlar ve ilgi alanları doğrultusunda istenilen alanı belirleme, lise itibariyle kabiliyetlerden yola çıkılarak bir alan seçme, kendini geliştirme ve istenilen mesleğe daha erken yönelme noktasında önemli bir çalışma olduğunu belirterek, “ İlgi alanları doğrultusunda yapılan mesleki yönlendirmeler, kişinin istekli ve bilinçli olarak kendini geliştirmesi ve hayata erken atılması adına toplumsal değişime büyük katkı sağlar.” dedi.

Yorumlar (0)