banner2

banner1

banner22

Cami cemaatinden pankartlı protesto

Adapazarı ilçesinde alkol satışı yapan markete karşı çıkan cami cemaati, pankart açarak durumu protesto etti.

Adapazarı 21.02.2021, 10:16 Editör: Ebru Bulut
Cami cemaatinden pankartlı protesto
banner48

PANKARTLA PROTESTO ETTİLER

Adapazarı ilçesi Şeker Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde alkol satışı yapan marketin açılması mahallelinin tepkisine neden oldu. Markete yakın bir bölgede bulunan Sıracevizler Camii’nin cemaati ise açtıkları pankartlar ile duruma tepki göstererek protesto gerçekleştirdi. İmza toplayan cemaat, alkol satışı yapan işletmenin kapatılması için gerekli girişimleri de yapacaklarını ifade ettiler.

HUZURUMUZ KAÇTI

İşletmenin açılmasının ardından huzurlarının kaçtığını ifade eden mahalleli Bülent Ak, “Mahallemizde bulunan bu işletmenin kapatılmasını istiyoruz. Biz çocuklarımızın geleceğini düşünerek, örf ve ahlakın ortadan kalkacağına inanarak bu talepte bulunuyoruz. Camiye yakın bölgede bulunan bir işletme. Mahalle aralarında böyle satışın yapılmasını uygun görmüyoruz. Burası açıldıktan sonra huzurumuz kaçtı” dedi.

"MAHALLE ARALARINDAKİ ALKOL SATIŞ YERLERİNE 'HAYIR' DİYORUZ"

Vatandaşlar arasında imza topladıklarını belirten İbrahim Çuhadar, “Mahalle aralarında açılan alkol satış yerlerine 'hayır' diyoruz. Geleceğimize kötü örnek olduğu için istemiyoruz. Biz imza topladık, gerekli yerlere müracaatımızı yapacağız” diye konuştu.

"İMZA TOPLADIK GEREKLİ MERCİLERE İLETECEĞİZ"

Alkole karşı olduklarını ve bu işletmenin kapatılması için imza toplayarak gerekli yerlere başvuracaklarını aktaran Mehmet Ali Başak ise, “Bizim evimizin dibinde, yarın öbür gün çocuklarımız rahatsız olacak. Bunu uygun görmüyoruz, alkole karşıyız. Şu ana kadar 20 imza topladık ve gerekli mercilere ileteceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından vatandaşlar, ‘Mahallemizde alkol istemiyoruz’ şeklinde sloganlar atarak protestolarını sonlandırdı.

Yorumlar (1)
Sacid Melik Duru 3 gün önce
Allah razı olsun. Duyarlı insanlardan. Kötüye karşı çıkmakta ibadettir.