banner2

banner1

banner22

Bayramlarını kutladı

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 18 Aralık 1984 yılında şehit olan, ilk terör şehidi Ekrem Bayramoğlu’nun Şeker mahallesindeki ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Adapazarı 10.08.2019, 10:28
Bayramlarını kutladı
banner48
MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 18 Aralık 1984 yılında şehit olan, ilçemizin ilk terör şehidi Ekrem Bayramoğlu’nun Şeker mahallede ikamet eden ailesini ziyaret etti. Şehit annesi Emine anamız o günleri gözleri yaşlı bir şekilde anlatmakla birlikte, yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını ifade ettiler. MHP İlçe başkanı belli aralıklarla şehit ailelerini ziyaret ettiklerini şehitlerimizin isimlerini unutmamak, hikayelerini yeni nesillere aktarıp bu memleketin nasıl ayakta kaldığını daima zihinlerde canlı tutabilmek adına bir gayret içinde olduklarını ifade ederek, Şehit annemiz ve tüm şehit analarımızın Kurban Bayramını kutladı. Ziyarette ilçe kadın kolları başkanı Selma Akkaya, ilçe yöneticileri ve Şeker mahalle başkanı Cihan Say hazır bulundular.
 
ŞEHİDİMİZİN HİKAYESİ
Ekrem Bayramoğlu 1984 yılı Arifiye Öğretmen Lisesini tek dersten kalmasından dolayı tamamlayamamış ve sonrasında askere gitmeye karar vermiş. Askere uğurlanacağı gün tek ders sınavına girmeye hak kazandığını ilan eden belge evine ulaşmış olsa da o, vatan borcunu ödemek için yola çıkmış. Acemi birliğini tamamladıktan sonra Elazığ’da bulunan usta birliğine teslim olmuş. Soğuk bir kış günü kapıya gelen bir polis memuru tarafından evin kapısı çalınarak, evin babası karakola çağrılmış. Karakolda 18 Aralık 1984 Salı günü bir terör saldırısında oğlunun yaralandığı söylenmiş. Aile acele ile Elazığ’a doğru yola çıkmış ancak Elazığ'a vardıklarında diz boyu kara kışın yanı sıra, şehit oğullarının al bayrağa sarılı tabutu ile karşılaşmışlar. Dönemin zor şartlarında bir minibüsle birlikte şehit evlatlarıyla birlikte aile Adapazarı’na dönüş yapmış. Şehidimiz 21 Aralık Cuma günü dualarla, tekbirlerle ebedi yolculuğuna uğurlanmış. Şehidimiz Ekrem Bayramoğlu ve tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun!
 
Yorumlar (0)