banner2

banner1

banner22

Başarılı operasyon!

Adapazarı’nda bir evin bahçesinde fosseptik kuyusuna düşen kedi yavrusunun miyavlama sesini duyan ev sahibi, kedinin hayatını kurtardı.

Adapazarı 09.08.2018, 17:00
Başarılı operasyon!
banner48

SABAH SAATLERİNDE

Olay bu sabah Adapazarı Karakamış Mahallesi’nde yaşandı. Bir hayvan çiftçiliğinde sabah saat 05.00 sularında kedi miyavlaması başladı. Hayvan çiftliğinin bakıcısı Abbas Yılmaz, kedi miyavlamasını duyarak uyandı. Acı acı miyavlayan kediyi sesin geldiği bölgede arayan Yılmaz, hiçbir yerde kediyi bulamayınca, kedinin fosseptik kuyusuna düşmüş olabileceğini düşünerek Büyükşehir Belediyesi İtfaiye’sini aradı.   Olay yerine gelen itfaiye ekipleri kurtarma operasyonuyla başladı.

BETON ZEMİN DELİNDİ

Fosseptik kuyusuna giden borunun içine bakıldı. Borunun geçiş yerleri kazılarak, hilti ile delindi. Bahçede bulunan fosseptik çukurunun kapağı açıldı borunun içine bakıldı. Kediye ulaşılamadı. Bunun üzerinde binanın dibinde sesin geldiği borunun kazılarak borunun bağlantısının olduğu yer tespit edilmeye çalışıldı. Hilti ile beton zemin delinerek kırıldı. Borunun içinde bir kuyu olduğu tespit edildi.  Minik kedi kuyuda bir kenara sinmiş miyavlamaya devam ediyordu.  İtfaiye erleri yaklaşık bir buçuk saat süren çalışma sonucu kuyudan yavru kediyi çıkarmayı başardı.

KUCAĞINDAN İNMEDİ

Kediyi kurtaran iki İtfaiyeci operasyonun başarı ile tamamlanmasıyla kediyle hatıra fotoğrafı çekildi. Ölümden kurtarılan kedi yavrusuna su ve süt verildi. Çiftlik Bakıcısı Abbas Yılmaz, kurtarılan yavru kediyi kucağına alarak bir süre sevdi. Yavru kedi adeta teşekkür edercesine Abbas Yılmaz’ın kucağından inmedi.

 

Yorumlar (0)