banner2

banner1

banner22

Ayhan Sefer Üstün'ün evi kurşunlandı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün'e ait Adapazarı’nda bulunan boş evine silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırgan olaydan sonra kendini ihbar etti.

Adapazarı 08.12.2020, 14:11 Editör: Aysima Kortak
banner48

Edinilen bilgilere göre, Adapazarı ilçesi Tekeler Mahallesi’nde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün evine pompalı tüfekle saldırı meydana geldi. S.A. isimli şahıs Üstün’ün evine birkaç el ateş etti. Meydana gelen saldırıda evin camlarının bir kısmının parçalandığı öğrenildi.

KENDİNİ İHBAR ETTİ

Üstün ve ailesinin Ankara’da olduğu ve evin boş olduğu öğrenilirken, saldırgan S.A. ise olayın ardından kendini ihbar etti. Gözaltına alınan S.A.’nın çeşitli suçlardan sabıka kaydının bulduğu öğrenilirken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

SALDIRIYI KINADI

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, yaptığı açıklamada, saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, siyasetçilere yapılan saldırının topluma yapıldığını kaydetti. Failin mutlaka adalet karşısında hesap vermesi gerektiğini vurgulayan Serbes, “Konut dokunulmazlığı her insan için kutsaldır. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bir siyasetçinin evine saldırmak, toplumsal huzuruna saldırıdır. Genel Başkan yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Onun yanındayız. Aynı zamanda bunun partimize yapılan bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Yetkililer olayı en ince ayrıntısına kadar araştırmalı ve kamuoyu bilgilendirilmelidir.” dedi.

Yorumlar (0)