banner2

banner1

banner22

Adapazarı MEM’den Covid-19 farkındalığı

Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri oluşturdukları Covid-19 Timi ile temizlik-maske-mesafe kurallarında farkındalık oluşturuldu.

Adapazarı 30.11.2020, 20:30 Editör: Ebru Bulut
banner48

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adapazarı Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Birimi önderliğinde Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen Covid-19 Timi farkındalık oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

OKULLARIMIZA EN KISA ZAMANDA SAĞLIKLA DÖNMEK İSTİYORUZ

Proje; Özel Şahin Sağlık Meslek Lisesi ve 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden kurulan 19 kişilik bir ekiple Covid-19 önlemlerinden  “temizlik-maske-mesafe” kurallarında farkındalık oluşturmayı ve sağlığımızla ilgili 14 kuralın halkımız tarafından benimsenmesi ve alışkanlık haline dönüşmesini amaçlıyor. Şehrin farklı noktalarında bilinçlendirme çalışması yapan öğrenciler okullarına en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde dönmek istiyorlar.

TEMİZLİK-MASKE-MESAFE

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; temizlik-maske-mesafe kavramlarının hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu, 14 kuralı uygulamanın önemini, sancılı bir süreçte olduğumuzu ve daha fazla tedbirli olunması gerektiğini, belirtti. Bakırtaş “Bundan sonraki süreçte farklı noktalarda öğretmen-öğrenci iş birliğiyle yürütülen bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma çalışmasına devam edileceğini belirterek Adapazarı Belediyesine katkılarından, her türlü olanağı sağlamalarından dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)