banner2

banner1

banner22

2 katına satılıyor!

Adapazarı Yağcılar Mahallesinde bulunan bir markette vatandaş tarafından çekilen fotoğraf, fahiş fiyat farkını gözler önüne serdi. Satıcı firmanın kapısına kadar getirilen ürünü iki katından fazla paraya sattığı ortaya çıktı.

Adapazarı 23.09.2021, 16:03 Editör: Nisa Çoban
2 katına satılıyor!
banner48

Haberlisin.com Haber İhbar Hattımıza gelen bir fotoğraf, arka arkaya yapılan tüm açıklamalara hatta yeniden gündeme gelen hal yasasına rağmen son kullanıcıya satış yapan bazı firmaların nasıl bir farkla ürün sattığını gözler önüne serdi. 4 lira 99 kuruşa satılan mandalina kasasında unutulan ürünün alış fiyatı bilgilerini içeren kağıtta; üreticinin, aracının hatta nakliyecinin karlarının koyularak satılan ürünün 2 lira 20 kuruşa getirildiği ortaya çıktı.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Fotoğrafı çeken ve Haberlisin.com’a gönderen takipçimiz ise duruma tepki göstererek, “Sorsan herkes haklı. Aracı haklı, satıcı haklı. Üretici ve son tüketici hep haksız, hep zarara uğrayan taraf. Tüm masrafları dahil 2 lira 20 kuruşa gelen mal, 5 liraya satılıyor. Birde şu 1 kuruşluk mevzu var, dalga geçer gibi fiyat atıyorlar. Ben buradan alışveriş yapmaktan vazgeçtim etiketi görünce ama diğerleri de aynı, ne yapacağız bilmiyoruz ama bir şeyler yapılması şart. Yoksa yakın bir gelecekte nefes bile alamayacağız” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (2)
Vatandaş 4 hafta önce
Suç kim de demissiniz, bizde. Almamamız lazım buralardan ama alıyoruz mecbur
Pazarcı Genç 4 hafta önce
Halde satana, pazarcıya azap olanlar nerede acaba. fıyatları hoplatan zıplatanlar bunlar ama acısını çeken biziz