• Reklam
Reklam
Reklam

6 Aralık'a ertelendi

Hendek ilçesinde bir kişinin öldürülmesi ve oğlunun yaralanmasına ilişkin biri tutuklu iki sanığın yargılanmasına devam edildi.

6 Aralık'a ertelendi

Hendek ilçesinde bir kişinin öldürülmesi ve oğlunun yaralanmasına ilişkin biri tutuklu iki sanığın yargılanmasına devam edildi.

6 Aralık'a ertelendi
Editor: Ebru Bulut
12 Eylül 2019 - 17:27
Reklam

Hendek ilçesinde, bir kişinin öldürülmesi ve oğlunun yaralanmasına ilişkin biri tutuklu iki sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Hikmet U., ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.
 
DOSYA EKSİKLİKLERİ GİDERİLECEK
Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından söz verilen sanık Hikmet U., önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, tahliyesini talep etti. Sanığın avukatı da mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunacaklarını kaydederek, müvekkilinin tahliyesini istedi. Söz alan taraf avukatları da yazılı beyanlarını sunduklarını dile getirerek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi talebinde bulundu.
Mağdur Burhan Sakçı ise şikayetçi olduğunu belirterek, sanığın en ağır cezayı almasını talep etti.
 
MAHKEME 6 ARALIK’A ERTELENDİ
Duruşma savcısı, daha önce sunduğu esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak, tutuklu sanık Hikmet U.'nın, maktul Kadri Sakçı'ye yönelik "kasten öldürme" suçundan müebbet, çocuk Burhan Sakçı'ye yönelik "kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan müebbet, "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, tutuksuz sanık R.E'nin ise "suçluyu kayırma" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
Tutuklu sanığın bu halinin devamına, sanık avukatına esas hakkındaki mütalaaya karşı yazılı savunması için süre verilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 6 Aralık'a erteledi.
 
SÜREÇ
Yenimahalle Beştepeler Caddesi'ndeki kıraathanenin önünde, 16 Aralık'ta Hikmet U. (51) ile Kadri ve oğlu Burhan Sakçı arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine Hikmet U., baba ve oğluna tabancayla ateş ederek yaralamıştı. Kadri Sakçı, hastanedeki müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde yakalanan Hikmet U.'nın eşi, kızı ve oğlu savcılıkça serbest bırakılmış, Hikmet U. hakimlikçe tutuklanmış, diğer oğlu ve arkadaşı adli kontrol şartıyla salıverilmişti.
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık Hikmet U. hakkında "kasten öldürme" ve "kasten öldürmeye teşebbüs" suçlarından iki kez müebbet, "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet" suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, R.E. hakkında ise "suçluyu kayırma" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis peşine düştü
Polis peşine düştü
Tek seferde ödemesi istendi
Tek seferde ödemesi istendi