• Reklam
Reklam
Reklam

31 atölyeye yer verilecek

Agora AVM 9-10 Ekim’de TÜBİTAK destekli Sakarya Bilim Sokağı etkinliğine ev sahipliği yapacak.

31 atölyeye yer verilecek

Agora AVM 9-10 Ekim’de TÜBİTAK destekli Sakarya Bilim Sokağı etkinliğine ev sahipliği yapacak.

31 atölyeye yer verilecek
Editor: Ebru Bulut
06 Ekim 2018 - 11:22
Reklam

BİLİM SEVERLER BU ETKİNLİKTE BİR ARAYA GELECEK
Agora Alışveriş Merkezi; 9-10 Ekim’de ev sahipliğini yapacağı Sakarya Bilim Sokağı etkinliğinde 31 atölyeye, 8 söyleşiye yer verecek.

Çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında kariyer yapmaya özendirmek, bilim insanlarıyla farklı kesimleri kaynaştırmak ve bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli bir ortamda aktarabilmek amacıyla hazırlanan sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları, tematik oyunlar, yarışmalar, gösteriler, söyleşiler ve daha pek çok verimli uygulamayı içinde barındıran etkinlikler Sakarya Bilim Sokağı’nda olacak.

9 ALT TEMA
“Bilim ve İnsan” temasından yola çıkarak hazırlanan etkinliğin hedef kitlesi 10-18 yaş grubu gençlerdir. 9 alt temada toplanan çalışmalar ise;‘Astronomi Gözlem ve Materyal Geliştirme’, ‘Zeka Oyunları’, ‘Robotik Faaliyetler’, ‘3D Materyal Geliştirme’, ‘Sanal Gerçeklik’, ‘Eğlenceli Fen Deneyleri (Temel Bilim Atölyeleri)’, ‘Afet ile Mücadele’ ‘Yarışmalar’ ve ‘Temel Bilim Söyleşileri’ olacak.

YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR
TUBİTAK, Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, AFAD Sakarya İl Müdürlüğü, Kocaeli Bilim Merkezi ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi destekleri ve Agora Alışveriş Merkezi ev sahipliğinde 9-10 Ekim’de Saat 09.30 – 18.00 arasında gerçekleştirilecek etkinliklere tüm bilim severlerin katılması bekleniyor.

ERASMUS GÜNLERİ 12 EKİM’DE AGORADA
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yapılan Erasmus+ projelerinin ve programlarının tanıtımı amacı ile 12-13 Ekim 2018 tarihleri tüm Avrupa'da gerçekleştirilecek Erasmusdays etkinlikleri Sakarya’da Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2017 yılında 11 ülkede 655 etkinlik ile düzenlenen organizasyon bu yıl; Sakarya’nın değerlerini yaşatmak ve tanınırlığının artması için faaliyetlerini sürdüren Agora Alışveriş Merkezi’nde sergi ve tanıtım faaliyetleri ile organize edilecek. Öğrencilerin erasmus hakkında merak ettikleri her şey 12-13 Ekim’de yanıt bulacak.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolları koptu
Kolları koptu
Başından vuruldu
Başından vuruldu