• Reklam
Reklam
Reklam

3 ay mühlet kararı

Söğütlü OSB'de faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasının yönetimi mahkemeye başvurarak konkordato talebinde bulundu. Mahkeme firma hakkında 3 ay Konkordato mühlet kararı verdi.

3 ay mühlet kararı

Söğütlü OSB'de faaliyet gösteren bir mobilya fabrikasının yönetimi mahkemeye başvurarak konkordato talebinde bulundu. Mahkeme firma hakkında 3 ay Konkordato mühlet kararı verdi.

3 ay mühlet kararı
04 Ekim 2018 - 04:14
Reklam

Metin Işıker'in haberine göre; Döviz kuru ve kredi faizlerindeki artış nedeniyle ödeme sıkıntısı yaşayan birçok şirket konkordato ilan ederken Sakarya'da bir ilk yaşandı.
Söğütlü'de  Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) çocuk odası mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren Çağdes Ebatlama Mobilya Hizmetleri İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Konkordato ilan etti
Yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle Sakarya 2.Asliye Hukuk Mahkemesine başvuran firma temsilcileri, ekonomik sorunlara dikkat çekti.
Mahkemeye yapılan başvuru sonrasında karar ilan edildi.

İŞTE O KARAR
İ L A N
T.C.
SAKARYA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ'NDEN
(ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ SIFATIYLA)
ESAS NO : 2018/395 Esas
Mahkememizce ;Sakarya Ticaret Sicil Müdürlüğünün 18269-26005 sicil sayısı ile işlem gören Davacı ÇAĞDES EBATLAMA MOBİLYA HİZMETLERİ İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ hakkında 24/09/2018 tarihinden başlamak üzere 3 AY SÜRE İLE GEÇİCİ MÜHLET KARARI verildiği ve geçici konkordato komiseri olarak Mali Müşavir Gülhan AKTAŞLIOĞLU' nun atandığı, 28/02/2018 tarih, 7101 sayılı Yasa'nın 16.maddesi ile değişik İİK'nun 288.maddesi gereğince;"Alacaklıların , ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içerisinde dilekçe ile itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleri ile birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebilecekleri " hususu ilanen ihtar ve tebliğ olunu
**
KONKORDATO NEDİR?
Borçlunun alacaklılarıyla yapmış olduğu ve mahkemenin tasdiki ile yürürlüğe giren bir tür anlaşmadır. Bu anlaşmada; borçlu, alacaklılarına kendilerine olan borcu ödeme konusunda alacaklarından ve faizinden kısmen feragat etmelerini yahut alacakları sabit kalmak kaydıyla kendisine daha uzun bir vade verilmesini veya hem alacakta indirim hem de vadede uzatımı birlikte ister.
Borçlu, borçlarını ödemek niyetinde olmasına rağmen ekonomik gelişmeler, piyasa koşulları gibi borçluyu etkileyen nedenlerle borcu ödemeden aciz duruma yahut borcu ödeyememe tehlikesine düşebilir. Bu durumda, borçlu ya iflas yoluna gidip ekonomik varlığını ortadan kaldıracaktır ya da konkordato talebinde bulunarak hem ekonomik varlığını sürdürecek hem de alacaklının alacağı iflas haline göre daha fazla korunmuş olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kurudere’de defnedilecek
Kurudere’de defnedilecek
Tiflis'ten güzel haber
Tiflis'ten güzel haber