banner2

banner1

07.04.2021, 13:30

1 milyara yakın yatırım...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, göreve seçildiği iki yıllık bölüm üzerinde değerlendirmelerde bulunmuş.

Görev süresi boyunca 1 milyara yakın yatırımı Sakarya’ya kazandırdıklarının altını çizmiş.

Tarımsal alanda yapılan çalışmalar özellikle çok kıymetli, “ Tarım şehrimizin en önemli gerçeği. Bu şehrin tarımda var olan potansiyelini biliyor ve adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz. “ diyerek bu alanda ki kararlılığını ortaya koyuyor.

Şunu kabul etmek gerekli ki tarım kenti şehrimiz bu hususta yeterli desteği ve çalışmayı gerçekleştiremedi bugüne kadar, üreticinin desteklenmesi, verimli toprakların işlenmesinde eksik kalınmıştı.

Bu tarafından bakıldığında Ekrem Yüce’nin tarım üzerinde ki çalışmaların meyvelerini kısa zaman sonra toplarız. Tarım şehri olarak anılan o parlak geçmiş günlere ulaşırız.

Büyükşehir bünyesinde kurulan Fidan A.Ş ve Sera A.Ş ile şehrin tarımsal geleceğine katkı sunuldu, tarımsal kalkınmanın önemli şehirlerinden olacağımızı görür gibiyim.

Tarıma yapılan yatırım nedenli önemli olduğunu içinden geçtiğimiz bu zor günlerde daha net anlamış durumdayız.

Son dönem projelerinden olan Melen Botanik Vadisi ki marka değer taşıyacak özellikte olacağı ve şehrin tanıtımına katkı koyacağı aşikar.

Millet bahçeleri, ilçe meydanları ve 7/24 yaşayan meydanlar inşa ediliyor olması ve özellikle ilçe tarihi dokularına uygun meydanların yapılıyor olması yakın gelecekte parmakla gösterilecek çalışmalar olarak yükseliyor.

Toplumsal dayanışmanın daha da artması adına yapılan çalışmalar, Sosyal Sevgi Mağazaları adı ile hizmet veren kuruluşlar. İhtiyaç sahiplerine hizmet veren gıda ürünlerin yer aldığı Gıda Marketler.

Bağış yolu ile oluşan, sosyal dayanışmanın büyük örneklerinin sergiledikleri alanlar.

Her biri ayrı ayrı kıymette çalışmalar.

“2020 yılının son aylarında Dünyanın en prestijli organizasyonlarından birisi olan Dünya Bisikleti Maraton Şampiyonasını Sakarya’mızda düzenledik.” Diyerek haklı gururu yaşamakta Başkan Yüce.

Ulaşımda sağlanan rahatlık ve hayata geçirilmeye çalışmalarda sona yaklaşılmış olması, yeni duble yollar kavşaklar, köprülü geçişler ile önemli yol kat edildi. 

Özellikle bu iki yıl içerisinde rekor düzeyde asfaltlanma çalışması gerçekleştirildi.

SGK köprülü kavşak çalışması şehrin girişi için prestij nitelikte bir çalışmadır ki Anadolu otoyolundan şehre yeni giriş planlanmakta, proje onay için Bakanlığa sunulmuş.

Belpaş üzerinden üretilen her çalışma önemli başlık ve üreticiden tüketiciye kadar alanı destekleyen, şehrin tanıtımına koyduğu katkı marka değer niteliğinde.

Görülen görülmeyen, yer altı yer üstü birçok proje hayata geçti ve geçmeye devam ediyor.

Pandeminin olumsuz şartları altında geçen özellikle son dönem rağmen ciddi sayılacak projeler hayata geçirildi ve yeni projelerinde ayak seslerini duyar gibiyiz.

Her çalışma geleceğe yön verecek ağırlıkta, kıymet bilmeli. Yarışmayı da rekabeti de kendi ilçemizde

yaşamalıyız ki daha da büyük projeler peşi sıra gelsin.

Yorumlar (0)